Pro tanečníky i fanoušky od partnera Czech Dance Tour 2020 – autorů deskové hry Bliss – hrajme si s jógou

Imunitní systém chrání naše tělo před nemocí. Je proto důležité ho neustále posilovat a to nejen pestrou stravou, ale i zdravým pohybem. Hravé jógové pozice nejen aktivují tvorbu bílých krvinek (základ imunity), ale také zlepší náladu, zaženou strach či nervozitu. A to je pro naše zdraví stejně důležité jako vitamíny. Pojďte si hned na začátku tréninku zacvičit.


Začni vleže na břiše a staň se na chvilku KOBROU.

Polož se na břicho, nohy natáhni a měj je u sebe. Nárty měj také na zemi. Dlaně opři vedle hrudníku a s nádechem zvedni hlavu a hrudník. S výdechem se pomalu polož zpátky. Zopakuj cvik 5krát.


Poté se zvedni na všechny čtyři a protáhni se jako PES.

Dlaně polož na šířku tvých ramen a kolena měj taky kousek od sebe. Ohni špičky nohou pod sebe a zvedni kolena, až se nohy propnou. Boky jsou co nejvýš. Paže i záda jsou dlouhé, hlavu drž mezi rameny, dívej se na špičky palců u nohou. A pozor na paty – ty tlač dolů do země. Vydrž tak 3 dechy.


Klekni si zpátky na zem a staň se DRAKEM.

Drak je takový bájný bojovník. Pravou nohou vykroč dopředu mezi dlaně tak, aby její kotník a koleno byly přímo nad sebou. Dívej se dopředu a udržuj rovnováhu. Teď zvedni paže vzhůru a klidně dýchej. Jako DRAK vydrž na 3 dechy. Poté vystřídej strany.

Potom se posaď do pohodlného zkříženého a polož dlaně na břicho. Zhluboka dýchej nosem až dolů do břicha. Popros trenéra nebo kamarády, aby ti počítali délku dechu – na 3 doby se klidně nadechni a na 5 dob klidně vydechni. Zopakuj 5x. Delší výdech tě uklidní a odplaví strach či nervozitu.

https://www.jiskracz.cz/hry/bliss-hrajeme-si-s-jogou/

Translate »