Tisková zpráva 2017

CZECH DANCE TOUR 2017: Roztančíme Česko

12 tanečních kol, 7 soutěžních víkendů, choreografie ve stylu street dance, disco, show i artového tance, tituly mistrů Čech, Moravy i celé České republiky, to je ve zkratce nová soutěž tanečních skupin, která na jaře zavítá do osmi českých a moravských měst. Do finálové poroty usedne i český olympionik a krasobruslař – Tomáš Verner.

Co baví mladou generaci a jak soutěživého ducha má, ukáže nová česká taneční túra. Od přelomu jara a zimy se v rámci CZECH DANCE TOUR uskuteční 12 postupových soutěží, ve kterých se taneční skupiny utkají o renomé nejlepších českých tanečníků ve 13 disciplínách a pěti věkových kategoriích. Túra napříč Českem startuje 18. března v Plzni a na konci května bude Česko znát nejlepší mladé protagonisty moderních tanečních stylů. Na dvoudenní finále se taneční scéna sjede 20. a 21. 5. do hlavního města Prahy.

Tenhle styl je tvůj

V Česku tančí tisícovky “neposedných“ teenagerů, ale také mnohem mladší generace i dospělí. Tanec není o věku, ale o sebevyjádření. A to naprosto přirozeném, tak jako je tlukot srdce, prostě rytmus v těle. Tančit proto může každý, a s hledáním svého oblíbeného stylu může člověk i jako divák tanečních festivalů nebo soutěží. Kromě Prahy a Plzně se sportovní taneční umění předvede v regionálních kolech CZECH DANCE TOUR v Chrudimi, Spořicích, Jindřichově Hradci, Otrokovicích a Havířově, moravské zemské kolo proběhne v Brně, české zemské kolo v Praze. Kompletní přehled termínů, kdy máte tanec na dosah najdete na www.czechdancetour.cz Na soutěže s nadregionálním významem se obvykle sjíždí několik stovek tanečníků a více, s nimi přijíždějí choreografové, vedoucí skupin, trenéři. Zároveň jde o příležitosti pro rodiče a kamarády, jak podpořit každého, kdo celoročně protančí hezkou řádku tenisek i střevíčků.

Show – free – cheer

Tanec je sport i umění, a doba sešněrovaných dvorských tanců v zapomnění. Navíc, za street dance nemusíte na ulici, za tanečním artem nemusíte výhradně do divadla. Oba styly jsou na programu CZECH DANCE TOUR, společně s nimi i disciplíny disco, plesových formací, freestylu, mažoretek a cheerleaders. Některé z nich tančí děti od 3 let, většině se věnují teenageři.

COOL škola života

Cílem pořadatele, je uspořádání kvalitní a fair-play taneční soutěže a postupné vytváření tradice CZECH DANCE TOUR. Synergicky s tím i zviditelnění tance jako volnočasové aktivity, která stojí na principech sebekázně, píle, estetického vnímání a kultivace tělesné zdatnosti. To všechno “mladé generace neposedných“ tancem přirozeně nasávají, i když prvořadě vidí energii a rytmus “cool“ zábavy. Kdo by jí nepodlehl?
Oficiální tisková zpráva ke stažení ve formátu *.pdf