CZECH DANCE TOUR 2018: Roztančíme Česko

Soutěžní túra tanečních skupin vstupuje do druhého ročníku a přináší několik novinek pro tanečníky i diváky. Zavítá do více regionů než v loňském roce, osloví i takzvané “hobby tanečníky” a ve spolupráci s partnery podpoří nové talenty. Do finálové poroty opět usedne i český sportovec a trenér – krasobruslař Tomáš Verner..

Od 17. března do 27. května bude Česko o víkendech tančit. Czech Dance Tour 2018 zavítá do 10 měst a projede desítkou českých a moravských regionů včetně Prahy. “Diváci se mohou těšit na vystoupení v tanečních stylech jako jsou street dance, disco dance, art dance, free style, cheerleaders…, a u některých i na jejich show varianty s kulisami,” zve diváky na Czech Dance Tour 2018 její pořadatel, Martin Hladík, aktivní choreograf a absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. Upřesňuje, že taneční skupiny do soutěže přihlašuje jejich trenér nebo choreograf prostřednictvím elektronického systému na stránkách www.czechdancetour.cz. Registrace pro první soutěžní kola se otevírá 5. března.

KDE SE BUDE TANČIT

Túra napříč Českem startuje 17. března v Plzni a na konci května bude Česko znát Mistry republiky v nejrůznějších tanečních a věkových disciplínách. Z devíti regionálních kol soutěžící postupují do moravského nebo českého zemského finále, poté do celorepublikové bitvy. Oproti loňskému roku přibývá v regionální části soutěže jedno moravské kolo navíc (na regionální úrovni se na Moravě bude tančit v Havířově, v Otrokovicích a v Brně). Na moravské zemské finálové kolo se postupující tanečníci sjedou do Prostějova. Přítomnost Czech Dance Tour v Olomouckém kraji je také letošní novinkou.

V Čechách se regionální kola uskuteční v Plzni, v Jindřichově Hradci, v Ústí nad Labem, v Chrudimi, v Mladé Boleslavi a v Praze. Samostatná kola zvlášť pro Střední Čechy a zvlášť pro hlavní město a okolí jsou také novinkou oproti loňsku.

Na české zemské finále se túra vrátí do Chrudimi; celorepublikovou bitvu o nejvyšší tituly bude “hostit” hlavní metropole Praha poslední květnový víkend.

TISÍCE NEPOSEDNÝCH

Loňský první ročník Czech Dance Tour předpokládal, že k účasti přesvědčí 6000 tanečníků. Byl to slušný odhad, celkový součet za regionální kola se vytáhl na 5966 tanečníků. Někteří z nich vystupovali už v základní soutěži ve více choreografiích, a v tomto smyslu účast překročila 7000 tančících protagonistů. Diváci měli možnost vidět přes 450 choreografií v různých stylech, kostýmech, na různorodou hudbu.

DALŠÍ NOVINKY

I když základní myšlenka a koncept Czech Dance Tour zůstávají stejné, každý ročník by měl přijít s nějakou novinkou. Kromě přirozeného “růstu” o další regiony, je to rozšíření soutěže o kategorii tzv. hobby tanečníků, ale také první prize money – 15.000,- Kč jedné z vítězných skupin uděluje letos Hard Rock Cafe Praha. “Ani na chvíli jsme nepochybovali o další spolupráci s tímto tanečním projektem. Hudba a tanec mají k sobě velmi blízko a jsem moc ráda, pokud můžeme podporovat projekty, které mladým lidem ukazují možnosti rozvoje,” říká Michaela Svobodová, marketingová manažerka Hard Rock Cafe Praha.

Na přelomu ledna a února proběhl také konkurz na moderátory celé túry. “Chtěli jsme podpořit mladé lidi, kteří se připravují na role herců či moderátorů, a tento konkurz jsme uspořádali ve spolupráci s Vyšší odbornou školou hereckou v Praze – Michli a jejímu studenty,” doplňuje novinky tanečního projektu Martin Hladík. Role moderátorů se ujmou žáci VOŠH – Adéla Rausová a Aleš Fidler, dále pak jejich spolužáci Eva Sýkorová a Soňa Křepelová.

Poslední novinkou je nominační soutěž TVÁŘ CZECH DANCE TOUR. Tanečníci i diváci budou během finálových kol prostřednictvím Instagramu nominovat své kamarády nebo i soupeře na tento titul. Z “přihlášených” tváří se správnými hashtagy (#czechdancetour #tvarczechdancetour a s odkazem na jméno skupiny, ve které nominovaný soutěží) vybere odborná porota 21 finalistů. O pětici vybraných tváří rozhodne veřejné hlasování. Pět “TVÁŘÍ” bude vyfoceno na hlavní promoplachtu Czech Dance Tour 2019. Ta je ústředním motivem celé túry a tvoří pozadí za taneční plochou.

DĚKUJEME PARTNERŮM

Kromě medailí a diplomů, které jsou pro tanečníky stále velmi cenné, odměňuje Czech Dance Tour vítěze i dalšími způsoby. Prvními partnery jsou společnosti, které věnují ceny v aktuální celkové hodnotě 600.000,- Kč. Jde o produkty a služby značek: Hard Rock Cafe Praha, Kellogg´s, Scholl, Veet, Vanish, Bliss a Pringles. O produkty značky Scholl budou v každém kole soutěžit hned dvakrát i diváci.

Czech Dance Tour také děkuje mediálním partnerům Radio Impuls a Tiscali.cz, že s námi letos roztančí Česko.

Tisková zpráva ke stažení:

Oficiální tisková zpráva ke stažení ve formátu *.pdf

Fotografie:
Fotograf Tomáš Železný pro Czech Dance Tour: Na foto jsou vítězky ceny Hard Rock Cafe Praha o nejameričtější styl na Czech Dance Tour 2017. Cenu v podobě profi fotografií získala skupina Chilli Dancers, fotilo se v prostorách Hard Rock Cafe Praha. Vznikly společné fotografie v džínsách i kostýmech, každá z tanečnic se také fotila samostatně. Líčila Pavla Zajíčková s produkty Mary Kay.

CZECH DANCE, z.s. – pořadatel soutěže

Cílem pořadatele, je vytváření kvalitní a fair-play taneční soutěže a postupné tradice CZECH DANCE TOUR. Synergicky s tím i zviditelnění tance jako volnočasové aktivity, která stojí na principech sebekázně, píle, estetického vnímání a kultivace tělesné zdatnosti. To všechno “mladé generace neposedných“ přirozeně tancem nasávají, i když prvořadě vidí energii a rytmus “cool“ zábavy. Kdo by jí nepodlehl?

DĚKUJEME ZA PODPORU V REGIONECH

MĚSTU CHRUDIMI
Děkujeme městu Chrudimi za peněžitý dar v hodnotě 10.000,- Kč, které použijeme na pronájem místní sportovní haly.
Chrudim fandí tanci, sportu a kultuře a Roztančí s námi Česko již podruhé.
Chrudim je nejen město, kde stojí za to žít, ale také, kde stojí za to tančit pro celé Česko.
web: www.chrudim.eu

MĚSTU OTROKOVICE
Děkujeme městu Otrokovice za peněžitý dar v hodnotě 5.000,- Kč, které použijeme na pronájem místní sportovní haly.
Otrokovice fandí tanci, sportu a kultuře a Roztančí s námi Česko i letos na druhém ročníku Czech Dance Tour 2018.
Otrokovice jsou městem, které se pravidelně umisťuje v první desítce NEJ měst v České republice, a je pro nás čest se sem po roce vrátit s
tanečníky ze Severní a Střední Moravy.
web: www.otrokovice.cz

HARMONOGRAM CZECH DANCE TOUR 2018

REGIONÁLNÍ KOLA

17/3/2018 PLZEŇ – ZÁPADNÍ ČECHY – Plzeňský kraj + Karlovarský kraj

18/3/2018 JINDŘICHŮV HRADEC – JIŽNÍ ČECHY – Jihočeský kraj + Kraj Vysočina

24/3/2018 CHRUDIM – VÝCHODNÍ ČECHY – Královéhradecký kraj + Pardubický kraj

25/3/2018 ÚSTÍ NAD LABEM – SEVERNÍ ČECHY – Ústecký kraj + Liberecký kraj

08/4/2018 PRAHA – PRAHA – Praha a okolí

14/4/2018 OTROKOVICE – VÝCHODNÍ MORAVA – Zlíský kraj

15/4/2018 HAVÍŘOV – SEVERNÍ MORAVA – Olomoucký kraj + Moravskoslezský kraj

22/4/2018 MLADÁ BOLESLAV – STŘEDNÍ ČECHY – Středočeský kraj
01/5/2018 BRNO – JIŽNÍ MORAVA – BRNO + Jihomoravský kraj

ZEMSKÁ KOLA

28/4/2018 CHRUDIM –
ZEMSKÉ KOLO – MISTROVSTVÍ ČECH

29/4/2018 CHRUDIM –
ZEMSKÉ KOLO – MISTROVSTVÍ ČECH

06/5/2018 PROSTĚJOV –
ZEMSKÉ KOLO – MISTROVSTVÍ MORAVY

MISTROVSTVÍ ČR

26/5/2018 PRAHA –
MČR – MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY

27/5/2018 PRAHA –
MČR – MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY

SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY – ZÁKLADNÍ:

DÉLKA CHOREOGRAFIE:
min 2:00 / max 4:00
POČET TANEČNÍKŮ:
min 8 / max 25
REKVIZITY:
NE
KULISY:
NE
AKROBACIE ZVEDAČKY:
ANO

Taneční choreografie využívající ke svému ztvárnění druh hip hopové hudby (např. Hip Hop, RnB, New Jack Swing, Funky, Soul, Reggae, House a další), taneční techniky a prvky Hype, House Dance, Lockin, Break Dance, Poppin, Dancehall, La Style, atd. doplněné tvůrčími prvky jako jsou zastavení, záseky, rychlé hbité pohyby, taneční gagy, vychytávky apod.

DÉLKA CHOREOGRAFIE:
min 2:00 / max 4:00
POČET TANEČNÍKŮ:
min 8 / max 25
REKVIZITY:
ANO
KULISY:
ANO
AKROBACIE ZVEDAČKY:
ANO

Taneční choreografie využívající ke svému ztvárnění druh hip hopové hudby (např. Hip Hop, RnB, New Jack Swing, Funky, Soul, Reggae, House a další), taneční techniky a prvky Hype, House Dance, Lockin, BreakDance, Poppin, Dancehall, La Style, atd. doplněné tvůrčími prvky jako jsou zastavení, záseky, rychlé hbité pohyby, taneční gagy, vychytávky apod. V případě použití je kladně hodnocena práce s rekvizitou a využití kulis.

DÉLKA CHOREOGRAFIE:
min 2:00 / max 4:00
POČET TANEČNÍKŮ:
min 8 / max 25
REKVIZITY:
NE
KULISY:
NE
AKROBACIE ZVEDAČKY:
ANO

Taneční choreografie využívající ke svému ztvárnění techniky diskotékových tanců. Energické a dynamické pohyby, kde pulzující kontrakce a uvolnění těla je doplňováno ostrými pohyby paží.

DÉLKA CHOREOGRAFIE:
min 2:00 / max 4:00
POČET TANEČNÍKŮ:
min 8 / max 25
REKVIZITY:
ANO
KULISY:
ANO
AKROBACIE ZVEDAČKY:
ANO

Taneční choreografie využívající ke svému ztvárnění techniky diskotékových tanců. Energické a dynamické pohyby, kde pulzující kontrakce a uvolnění těla je doplňováno ostrými pohyby paží. Kladně jsou hodnoceny práce s rekvizitou a využití kulis.

DÉLKA CHOREOGRAFIE:
min 2:00 / max 4:00
POČET TANEČNÍKŮ:
min 8 / max 25
REKVIZITY:
NE
KULISY:
NE
AKROBACIE ZVEDAČKY:
ANO

Choreografie vyjadřující náladu, pocit, myšlenku, zpracovávající určité téma nebo děj s využitím taneční techniky a tanečních stylů jazz, modern dance, balet, muzikál, Limon, Graham, Horton, Cuninngham, atd.

DÉLKA CHOREOGRAFIE:
min 2:00 / max 4:00
POČET TANEČNÍKŮ:
min 8 / max 25
REKVIZITY:
ANO
KULISY:
ANO
AKROBACIE ZVEDAČKY:
ANO

Všechny choreografie a taneční scénky s využitím taneční techniky a tanečních stylů jazz, modern dance, balet, muzikál, Limon, Graham, Horton, Cuninngham, atd., které využívají rekvizit a svým provedením a náladou vytváří show. Práce s prostorem tanečního parketu, hudebně využité pohybové zpracování, celkový výraz choreografie a její taneční předvedení jsou posuzovány jako celek. Kladně hodnocena je práce s rekvizitou a využití kulis.

DÉLKA CHOREOGRAFIE:
min 2:00 / max 4:00
POČET TANEČNÍKŮ:
min 8 / max 25
REKVIZITY:
ANO
KULISY:
ANO
AKROBACIE ZVEDAČKY:
ANO

Všechny choreografie a taneční scénky bez rozdílu použité taneční techniky, které mohou i nemusí využít rekvizit a svým provedením a náladou vytváří show. Práce s prostorem tanečního parketu, hudebně využité pohybové zpracování, celkový výraz choreografie a její taneční předvedení jsou posuzovány jako celek. V případě použití je kladně hodnocena práce s rekvizitou a využití kulis.

DÉLKA CHOREOGRAFIE:
min 2:00 / max 5:00
POČET TANEČNÍKŮ:
min 8 / max 25
REKVIZITY:
ANO
KULISY:
ANO
AKROBACIE ZVEDAČKY:
ANO

Taneční choreografie které využívají především tanečních technik společenských tanců, standardních tanců a latinsko-amerických tanců. Zažazeny mohou být také historické, lidové, country a charakterní tance. (např. Famenco, Kankán, Swing, Boogie-woogie, Salsa, Bachata, Samba, Merengue, Lambada, Mambo, Orientální a břišní tance a další)

DÉLKA CHOREOGRAFIE:
min 2:00 / max 4:00
POČET TANEČNÍKŮ:
min 8 / max 25
REKVIZITY:
ANO
KULISY:
NE
AKROBACIE ZVEDAČKY:
NE

Choreografie jsou založeny na pochodu a koordinaci pohybu spojenou s twirling baton – točení s hůlkou.
V choreografii mohou být využity také taneční skoky, otočky a další taneční prvky. Povinná 1/3 pochodu v sestavě, pochod od levé nohy, obě nohy se zvedají stejně vysoko. Při pádu hůlky, musí být hůlka ihned zvednuta. Záměrné krátkodobé odložení hůlky v rámci choreografie je povoleno.

DÉLKA CHOREOGRAFIE:
min 2:00 / max 4:00
POČET TANEČNÍKŮ:
min 8 / max 25
REKVIZITY:
ANO
KULISY:
NE
AKROBACIE ZVEDAČKY:
ANO

Cheerleading je velmi rozmanitý a může zahrnovat mnoho tanečních technik. Mezi základní prvky cheerleadingu patří stunty, pyramidy, skoky, akrobacie, tanec a pokřiky. Pro taneční choreografie cheerleadingu jsou typické tzv. pompomy. Maximální dovolená výška pyramidy v rámci soutěží CZECH DANCE TOUR jsou „dvě patra“ nad základnou. Stunty jsou základními prvky pyramid. Jeden stunt tvoří pět lidí. Specielně je v rámci soutěží CZECH DANCE TOUR hodnocen tanec, který může mít v cheerleadingu dvě podoby a to tzv. cheer dance, který je ze speciálních cheerleadingových pohybů a pak tanec různých stylů, z nichž nejvíce je vidět vliv disco dance, show dance, street dance a upravené piruety, výkopy atd.

DÉLKA CHOREOGRAFIE:
min 2:00 / max 4:00
POČET TANEČNÍKŮ:
min 8 / max 25
REKVIZITY:
ANO
KULISY:
ANO
AKROBACIE ZVEDAČKY:
ANO

Choreografie bez omezení tanečních stylů, ale věk tanečníků je minimálně 25 let. Horní hranice není omezena.

DÉLKA CHOREOGRAFIE:
min 2:00 / max 4:00
POČET TANEČNÍKŮ:
min 20 / max 99
REKVIZITY:
ANO
KULISY:
ANO
AKROBACIE ZVEDAČKY:
ANO

Choreografie, kdy počet tanečníků je minimálně 20 – 50 maximálně. Věk ani taneční styly nejsou omezeny. Podmínkou je nutná účast tanečníků z minimálně tří různých věkových kategorií (baby, děti, junioři, hlavní, senioři). Nesmí se stát, že všichni tanečníci budou z jedné věkové kategorie. Ideální pro show celé taneční školy. V případě použití je kladně hodnocena práce s rekvizitou a využití kulis.

 

VĚKOVÉ KATEGORIE:

Baby: 3 – 8 let
Děti: 6 – 11 let
Junioři: 11 – 15 let
Hlavní: od 15 let
Senioři: od 25 let

SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY – HOBBY:

DÉLKA CHOREOGRAFIE:
min 2:00 / max 4:00
POČET TANEČNÍKŮ:
min 8 / max 25
REKVIZITY:
ANO
KULISY:
ANO
AKROBACIE ZVEDAČKY:
ANO

Choreografie bez omezení tanečních stylů, ale věk tanečníků v roce konání soutěže je 3 – 8 let maximálně. V regionálních kolech bez rozdělení, v zemském kole a MČR rozdělení dle disciplín HOBBY.

DÉLKA CHOREOGRAFIE:
min 2:00 / max 4:00
POČET TANEČNÍKŮ:
min 8 / max 25
REKVIZITY:
ANO
KULISY:
ANO
AKROBACIE ZVEDAČKY:
ANO

Taneční choreografie využívající ke svému ztvárnění druh hip hopové hudby (např. Hip Hop, RnB, New Jack Swing, Funky, Soul, Reggae, House a další), taneční techniky a prvky Hype, House Dance, Lockin, BreakDance, Poppin, Dancehall, La Style, atd. doplněné tvůrčími prvky jako jsou zastavení, záseky, rychlé hbité pohyby, taneční gagy, vychytávky apod. V případě použití je kladně hodnocena práce s rekvizitou a využití kulis.

DÉLKA CHOREOGRAFIE:
min 2:00 / max 4:00
POČET TANEČNÍKŮ:
min 8 / max 25
REKVIZITY:
ANO
KULISY:
ANO
AKROBACIE ZVEDAČKY:
ANO

Taneční choreografie využívající ke svému ztvárnění techniky diskotékových tanců. Energické a dynamické pohyby, kde pulzující kontrakce a uvolnění těla je doplňováno ostrými pohyby paží. V případě použití je kladně hodnocena práce s rekvizitou a využití kulis.

DÉLKA CHOREOGRAFIE:
min 2:00 / max 4:00
POČET TANEČNÍKŮ:
min 8 / max 25
REKVIZITY:
ANO
KULISY:
ANO
AKROBACIE ZVEDAČKY:
ANO

Všechny choreografie a taneční scénky s využitím taneční techniky a tanečních stylů jazz, modern dance, balet, muzikál, Limon, Graham, Horton, Cuninngham, atd., které využívají rekvizit a svým provedením a náladou vytváří show. Práce s prostorem tanečního parketu, hudebně využité pohybové zpracování, celkový výraz choreografie a její taneční předvedení jsou posuzovány jako celek. V případě použití je kladně hodnocena práce s rekvizitou a využití kulis.

Oficiální tisková zpráva ke stažení ve formátu *.pdf

Translate »